Aktualności

24
KWI
2020
SMK na Elektronicznej Platformie Logowania Ochrony Zdrowia (e-PLOZ)

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) zakończyło procesu wdrażania nowego narzędzia logowania do systemów/rejestrów medycznych tj. Elektronicznej Platformy Logowania Ochrony Zdrowia (e-PLOZ).

Zmiana przeniesienia na e-PLOZ procesu logowania dla Systemu Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych (SMK). została zaplanowana od dnia 23 kwietnia br.

Powyższe oznacza, że po przeprowadzeniu przedmiotowej zmiany użytkownicy Systemu Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych będą mieli możliwość logowania do ww. systemu wyłącznie za pośrednictwem platformy e-PLOZ.

Migracji do nowej platformy e-PLOZ poddane zostały konta użytkowników SMK natomiast dotychczasowe hasło wykorzystywane przy logowaniu za pośrednictwem platformy P2SA nie zostanie zmigrowane.
W związku z tym każdy z użytkowników SMK, który po zmianie sposobu logowania na e-PLOZ będzie chciał zalogować się do systemu, będzie musiał nadać sobie nowe hasło korzystając z opcji Przypomnij mi hasło / Nie pamiętam hasła.

Od dnia przeniesienia procesu logowania ww. systemów na e-PLOZ nie ma będzie również logowanie do systemu z wykorzystaniem Profilu Zaufanego. Funkcjonalność ta zostanie uruchomiona w terminie późniejszym w ramach kolejnych prac rozwojowych nad e-PLOZ.

W celu ułatwienia przejścia przez proces zmian, na stronie logowania e-PLOZ: https://eploz.ezdrowie.gov.pl/ opublikowany został dokument zawierający odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz instrukcja, która krok po kroku przeprowadzi Państwa przez proces logowania.
CSIOZ informuje, że dokłada wszelkich starań, żeby proces zmiany systemu logowania przebiegł sprawnie.
W przypadku pytań lub wątpliwości CSIOZ prosimy o kontakt z infolinią techniczną pod nr 19 457

IKPMED

Instytut Kształcenia Podyplomowego
Kadr Medycznych
Ul. Bobrowiecka 9, 00-728 Warszawa

T: 22 559 22 02
E: sekretariat@ikpmed.wumed.edu.pl

Copyright © 2020 - WUMed