Komunikat nr 6
DYREKTORA
INSTYTUTU KSZTAŁCENIA PODYPLOMOWEGO KADR MEDYCZNYCH
z dnia 29 września 2020 r.
Szanowni Państwo,
Chciałabym zapewnić, że uczynię wszystko, aby mogli Państwo bezpiecznie podjąć kształcenie podyplomowe w Naszym Instytucie.
Na początek chciałbym poinformować, że rozpoczniemy kształcenie od września 2020 w realizować będziemy w trybie hybrydowym (mieszanym). Część wykładów z programów kształcenia Kursów Kwalifikacyjnych oraz Kształcenia Specjalistycznego odbywać się będą w formie zdalnej na uczelnianej platformie zdalnego nauczania MOODLE i MS Teams. Natomiast zajęcia, które z powodu swojej specyfiki nie można prowadzić zdalnie, w mniejszych grupach: ćwiczeniowych, konwersatoryjnych, audytoryjnych i laboratoryjnych, będą realizowane w formie stacjonarnej w budynkach uczelni, z zachowaniem wszystkich obowiązujących wymogów bezpieczeństwa Głównego Inspektora Sanitarnego (GIS) (www.gis.gov.pl), Ministra Zdrowia (www.gov.pl/web/koronawirus) oraz zaleceń Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (pismo kierowane do Rektorów Uczelni Wyższych z dnia 06.09.2020 r.).
Mam świadomość, iż powrót do kształcenia stacjonarnego stanowić będzie próbę powrotu do normalności, której tak bardzo nam wszystkim brakowało. Należy pamiętać, że to od naszej rozwagi, ostrożności i dyscypliny zależeć będzie, czy uda nam się utrzymać stacjonarne zajęcia i proponowany hybrydowy czyli mieszany model kształcenia.
Instytut uczelni został wyposażony w odpowiednią ilość środków czystości, wprowadzono dodatkowe procedury sanitarne. Duże znaczenie będzie mieć również to, w jaki sposób każdy z nas zadba o bezpieczeństwo. Przebywając na uczelni, powinniśmy skupić uwagę na najprostszych czynnościach: dbać o higienę rąk, zakrywać prawidłowo nos i usta, starać się zachować dystans, a przede wszystkim zwracać uwagę na innych i dbać o siebie wzajemnie.
Załączniki:
Komunikat nr 5
DYREKTORA
INSTYTUTU KSZTAŁCENIA PODYPLOMOWEGO KADR MEDYCZNYCH
z dnia 28 maja 2020 r.
Szanowni Państwo,
W związku z ogłoszonymi przez Prezesa Rady Ministrów, Ministra Zdrowia oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego kolejnymi etapami znoszenia ograniczeń wprowadzonych w związku z pandemią również w systemie szkolnictwa wyższego i nauki, w najbliższym czasie będą następować zmiany mające na celu stopniowe przywracanie normalnego trybu funkcjonowania Instytutu Kształcenia Podyplomowego Kadr Medycznych.
Mając zatem na uwadze, poniżej przekazuję wytyczne i decyzje w sprawie stopniowego przywracania normalnego trybu funkcjonowania Instytutu Kształcenia Podyplomowego Kadr Medycznych Warszawskiej Uczelni Medycznej im. Tadeusza Koźluka w tym, w szczególności zasad przygotowania oraz warunków do rozpoczęcia i realizacji zajęć dydaktycznych, na kursach specjalistycznych, kursach kwalifikacyjnych i szkoleniach specjalizacyjnych oraz innych kursach w formie stacjonarnej, z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa związanych ze zwalczaniem epidemii COVID-19.
Zajęcia dydaktyczne będą realizowane w małych grupach z zastosowaniem środków ochrony osobistej, zgodnie z zaleceniami GIS dotyczącymi zapewnienia bezpieczeństwa organizacji zajęć laboratoryjnych na studiach (dostępne na stronie internetowej MNiSW: https://www.gov.pl/web/nauka/zalecenia-dotyczace-zapewnienia-bezpieczenstwa-organizacji-zajec-laboratoryjnych-i-klinicznych-na-studiach) oraz zaleceniami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego związanymi z częściowym przywracaniem działalności uczelni. Szczegóły znajdują się na stronie MNiSW (wytyczne zostały wypracowane przez przedstawicieli środowiska akademickiego, skonsultowane z Konferencjami rektorów oraz przedstawicielami studentów i doktorantów).
Jestem przekonana, że wspólnymi siłami przetrwamy ten trudny czas i stopniowo, z pełnym otwarciem na potrzeby i możliwości każdej osoby uczestniczącej w procesie kształcenia, będziemy mogli przywrócić funkcjonowanie Instytutu w bezpiecznych warunkach.
Poszczególne grupy szkoleniowe zostaną poinformowane drogą mailową o rozpoczęciu/wznowieniu zajęć.
Załączniki:
Komunikat nr 4
DYREKTORA
INSTYTUTU KSZTAŁCENIA PODYPLOMOWEGO KADR MEDYCZNYCH
z dnia 6 maja 2020 r.
Szanowni Państwo,
Prywatna Wyższa Szkoła Nauk Społecznych, Komputerowych i Medycznych (PWSBiA) zmieniła nazwę na Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka (w skrócie WUMed). Natomiast, Samodzielny Instytut Kształcenia Podyplomowego Kadr Medycznych na Instytut Kształcenia Podyplomowego Kadr Medycznych.
Dotychczasowe doświadczenia i potrzeby zmieniającego się rynku pracy w Polsce ukierunkowały działania władz uczelni na rozwój kierunków kształcenia związanych z potrzebami systemu ochrony zdrowia.
Zmiana nazwy naszej uczelni to zobowiązanie do stałego podnoszenia jakości kształcenia w tym kształcenia podyplomowego, pozyskiwania wysoko kwalifikowanej kadry dydaktycznej, rozszerzania współpracy z placówkami medycznymi oraz tworzenia nowych kierunków studiów z wiodącą dziedziną nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz naukami pokrewnymi.
Komunikat nr 3
DYREKTORA
INSTYTUTU KSZTAŁCENIA PODYPLOMOWEGO KADR MEDYCZNYCH
z dnia 2 kwietnia 2020 r.
Szanowni Państwo,
W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi możliwości kontynuacji realizacji części teoretycznej kształcenia podyplomowego ( kursy specjalistyczne, kursy kwalifikacyjne i kształcenie specjalistyczne ) on-line, ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną uprzejmie wyjaśniam:
W powyższej sprawie rozmawiałam telefonicznie z CKPiP w Warszawie. Uzyskałam jednoznaczną odpowiedź, że programy kształcenia zatwierdzone przez Ministra Zdrowia dla określonego kursu kwalifikacyjnego, kursu specjalistycznego i szkolenia specjalizacyjnego nie przewidują kształcenia one-line.
W związku z tym nie możemy ( pomimo takiej możliwości ) uruchomić kształcenia zdalnego w części teoretycznej kursu.
Wyrażam nadzieję, że w niedługim czasie będziemy kontynuować rozpoczęte kształcenie zgodnie z przesłanym Państwu harmonogramem, a także rozpoczniemy zaplanowane kursy i specjalizacje.
CKPiP w powyższej sprawie w dniu 01 kwietnia br. opublikowało Komunikat o treści:
W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi możliwości zastosowania metod kształcenia na odległość oraz informacjami o planowaniu i uruchamianiu przez niektórych organizatorów kształcenia podyplomowego dla pielęgniarek i położnych z wykorzystaniem metody online, Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych informuje, że kształcenie w ramach szkoleń specjalizacyjnych, kursów kwalifikacyjnych i kursów specjalistycznych prowadzone jest na podstawie programów kształcenia zatwierdzonych przez Ministra Zdrowia, które nie przewidują kształcenia online.
Jednocześnie Centrum informuje, że w związku z zaistniałą sytuacją, w trybie pilnym dokonano zmian legislacyjnych polegających na wprowadzeniu do rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych, przepisów umożliwiających wydłużenie czasu trwania specjalizacji, kursu kwalifikacyjnego i kursu specjalistycznego. Powyższe zmiany zostały opublikowane w drodze rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 16 marca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie kształcenia podyplomowego (Dz. U. poz. 458).
Zaproponowane rozwiązanie umożliwia czasowe wstrzymanie rozpoczętego kształcenia, a tym samym wydłużenie czasu jego trwania, co obecnie, w obliczu ogromnego zaangażowania kadry pielęgniarskiej w realizację zadań zawodowych, wydaje się być działaniem jak najbardziej racjonalnym.
Ponadto informujemy, że w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, Centrum będzie inicjowało kolejne rozwiązania legislacyjne wychodzące naprzeciw potrzebom szkoleniowym pielęgniarek i położnych.
http://www.ckppip.edu.pl/news/388/121/komunikat/d,zam_pub_all.html
Szanowni Państwo,
Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego dr Jarosław Gowin podpisał w dniu 23 marca br. Rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania niektórych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, które zawiesza działalność dydaktyczną prowadzoną przez uczelnie wyższe do dnia 10 kwietnia 2020 roku.
W związku z powyższym zawieszam, wszystkie zajęcia (zajęcia teoretyczne i staże ) w ramach odbywających się kursów specjalistycznych i kwalifikacyjnych. w terminie do dnia 10 kwietnia br. włącznie.
Informuję, że decyzje dotyczące terminów odpracowywania nieodbytych zajęć dydaktycznych zostaną podjęte w terminie późniejszym.
Proszę kursantów i wykładowców o śledzenie strony internetowej instytutu ikpmed.wumed.edu.pl, na której podawane będą ewentualne kolejne komunikaty oraz sprawdzanie poczty e-mail.
Komunikat nr 1
DYREKTORA
INSTYTUTU KSZTAŁCENIA PODYPLOMOWEGO KADR MEDYCZNYCH
z dnia 12 marca 2020 r.
Szanowni Państwo,
Informuję, że w związku ze wzrostem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego dr Jarosław Gowin zawiesił od dnia 12 do 25 marca br. włącznie działalność dydaktyczną prowadzoną przez uczelnie wyższe.
W związku z powyższym zawieszone zostają wszystkie zajęcia dydaktyczne (zajęcia teoretyczne) w ramach odbywających się kursów specjalistycznych i kwalifikacyjnych. Jednocześnie informuję, że zajęcia praktyczne (staże) odbywają się zgodnie z dotychczasowym harmonogramem.
Informuję, że decyzje dotyczące terminów odpracowywania nieodbytych zajęć dydaktycznych zostaną podjęte w terminie późniejszym.
Proszę kursantów i wykładowców o śledzenie strony internetowej instytutu ikpmed.wumed.edu.pl, na której podawane będą ewentualne kolejne komunikaty oraz sprawdzanie poczty e-mail.
Instytut Kształcenia Podyplomowego
Kadr Medycznych
Ul. Bobrowiecka 9, 00-728 Warszawa
T: 22 559 22 02
E: sekretariat@ikpmed.wumed.edu.pl