Aktualności

20
PAŹ
2022
Nasz wykładowca uhonorowany przez Prezydenta RP

Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej mgr Krystyna Reperowska otrzymała brązowy krzyż zasługi od Prezydenta Andrzeja Dudy.

Wręczenie odznaczeń miało miejsce podczas uroczystości z okazji jubileuszu 45-lecia Instytutu Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, instytucji współpracującej z WUMed. Mgr Krystyna Reperowska jest Pielęgniarką Oddziałową w Oddziale Nefrologii, Transplantacji Nerek i Nadciśnienia Tętniczego ICZD, od ponad 20 lat.

W Warszawskiej Uczelni Medycznej przekazuje swoja ogromną wiedzę i dzieli się bogatym doświadczeniem ze studentami kierunku Pielęgniarstwo. Wśród przedmiotów przez nią wykładanych są: Podstawy Pielęgniarstwa, Pielęgniarstwo Pediatryczne, Opieka nad dzieckiem chorym i niepełnosprawny. Krystyna Reperowska pełni także funkcję kierownika zajęć praktycznych i praktyk zawodowych kierunków Pielęgniarstwo i Położnictwo WUMed. Jest również wykładowcą Instytutu Kształcenia Podyplomowego Kadr Medycznych na kursach specjalistycznych, kursach kwalifikacyjnych oraz szkoleniach specjalizacyjnych pielęgniarek i położnych w ramach kształcenia podyplomowego, oraz prelegentem Ogólnopolskich Konferencji Naukowych WUMed.

Nasza kadra dydaktyczna to w przeważającej mierze wybitni praktycy zawodów medycznych i tych z zakresu nauk o zdrowiu. Za tę wyjątkowa pracę na pierwszej linii są doceniani i wyróżniani. To dla nas powód do dumy i radości. – podkreśla prof. Joanna Jasińska, prorektor ds. dydaktyki i rozwoju WUMed.

Mgr Krystyna Reperowska ukończyła Akademię Medyczną Wydział Pielęgniarstwa i Nauk o Zdrowiu w Lublinie. Jest specjalistą w dziedzinie pielęgniarstwa pediatrycznego oraz specjalistą w dziedzinie organizacji i zarządzania. Ukończyła również szereg kursów specjalistycznych i kwalifikacyjnych z dziedziny nauk medycznych.

IKPMED

Instytut Kształcenia Podyplomowego
Kadr Medycznych
Ul. Bobrowiecka 9, 00-728 Warszawa

T: 22 559 22 02
E: sekretariat@ikpmed.wumed.edu.pl

Copyright © 2020 - WUMed