STY
NAGRODA konkursu Queen Silvia Nursing Award Poland 2021

Julia Osiecka, studentka pielęgniarstwa, została laureatką tegorocznej edycji konkursu Queen Silvia Nursing Award Poland. Jej zwycięski projekt zakłada wykorzystanie technologii VR w pracy z seniorami chorymi na demencję.

• Do konkursu Osiecka zgłosiła projekt pod nazwą "Powrót do młodych lat", w którym proponuje wykorzystanie nowoczesnych technologii - wirtualnej rzeczywistości VR - w pracy z seniorami
  • - Demencja, która jest dużym problemem wśród osób starszych, jest schorzeniem. Należy szukać nowoczesnych rozwiązań, które są dostępne w dzisiejszym świecie i mogą mieć pozytywny wpływ na zdrowie pacjenta - napisała.

Nagroda Pielęgniarska Królowej Szwecji Sylwii za pomysł na pracę z seniorami

Julia Osiecka, studentka pielęgniarstwa na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, została laureatką szóstej polskiej edycji Konkursu Queen Silvia Nursing Award (konkurs o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Szwecji Sylwii).

Jej zwycięski projekt "Powrót do młodych lat" zakłada wykorzystanie nowoczesnych technologii, przede wszystkich wirtualnej rzeczywistości VR, w pracy z seniorami.

Chodzi o wykorzystanie technologii VR do przedstawienia i doświadczenia aktywności, które seniorzy wykonywali będąc osobami młodymi i w sile wieku.

- Chciałabym odkryć, jak wpływa to na kondycję psychoruchową pacjenta i jak może poprawić jakość jego zdrowia. Demencja, która jest dużym problemem wśród osób starszych, jest schorzeniem. Należy szukać nowoczesnych rozwiązań, które są dostępne w dzisiejszym świecie i mogą mieć pozytywny wpływ na zdrowie pacjenta. VR zadziała na podświadomość, a przecież to ona stymuluje działania świadome. Chory na demencję ma świadomość nieczynną - wyjaśniła autorka.

SERECZNIE GRATULUJEMY!!