Aktualności

28
PAŹ
2019
Międzynarodowa Rada Pielęgniarek ogłasza temat Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek 2020 roku.

Tematem ICN na Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek 2020 jest Pielęgnowanie świata dla zdrowia, koncentrując się na prawdziwej wartości pielęgniarek dla ludzi na całym świecie.

Każdego roku ICN prowadzi obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek, który tradycyjnie odbywa się 12 maja, w rocznicę urodzin Florence Nightingale.

Obchody w przyszłym roku będą wyjątkowe, ponieważ Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wyznaczyła rok 2020 jako Rok Pielęgniarki i Położnej oraz ponieważ będzie to 200. rocznica urodzin Nightingale'a. Z tej okazji ICN planuje i koordynuje szeroki zakres działań przez cały rok.

Temat na rok 2020 „ Pielęgniarki: głos do przewodzenia - Pielęgnowanie świata dla zdrowia” pokazuje, w jaki sposób pielęgniarki odgrywają kluczową rolę w rozwiązywaniu wielu problemów zdrowotnych. Zachęci pielęgniarki i społeczeństwo do świętowania wielkiego dnia, ale zapewni także informacje i zasoby, które pomogą podnieść rangę zawodu przez cały rok i przyciągną nowe pokolenie do rodziny pielęgniarskiej.

Prezydent ICN Annette Kennedy powiedziała, że ​​spodziewa się, że rok 2020 będzie znaczącym rokiem dla zawodu: „Zbieg okoliczności Roku Pielęgniarki i Położnej z dwustuleciem Florence Nightingale podnosi ekscytującą perspektywę uznania pielęgniarek za ich dobre uczynki.

Na całym świecie pielęgniarki pracują niestrudzenie, aby zapewnić opiekę i uwagę, jakich potrzebują ludzie, zawsze i wszędzie, kiedy tego potrzebują.

Chcemy, aby w przyszłym roku Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek podkreślił, że pielęgniarki odgrywają kluczową rolę w świadczeniu opieki zdrowotnej, a pielęgniarki wnoszą nieoceniony wkład w zdrowie ludzi na całym świecie. Pielęgniarki, ze względu na ich wyjątkową rolę w pracy z ludźmi od urodzenia do śmierci, muszą być zaangażowane w politykę zdrowotną.”

Inne kluczowe wydarzenia w przyszłym roku to publikacja pierwszego raportu WHO o stanie pielęgniarstwa na świecie , który zapewni szczegółową migawkę siły roboczej na całym świecie, oraz Nightingale Challenge w kampanii Nursing Now Camp , która stworzy nową grupę młodych liderów pielęgniarki, którzy poprowadzi ten zawód do przodu w ciągu następnej dekady.

Ponadto, światowe krajowe stowarzyszenia pielęgniarskie będą organizować lokalne imprezy przez cały rok, aby uczcić ten zawód i zademonstrować jego wyjątkową pozycję w krajobrazie opieki zdrowotnej.
Inne kluczowe wydarzenia w przyszłym roku to publikacja pierwszego WHO Stan pielęgniarstwa na świecie raport, który zapewni szczegółową migawkę personelu pielęgniarskiego na całym świecie oraz pielęgniarstwa.
IKPMED

Instytut Kształcenia Podyplomowego
Kadr Medycznych
Ul. Bobrowiecka 9, 00-728 Warszawa

T: 22 559 22 02
E: sekretariat@ikpmed.wumed.edu.pl

Copyright © 2020 - WUMed