PAŹ
2024
Zapraszamy studentki i studentów Pielęgniarstwa do udziału w wyjątkowym konkursie!

Można zdobyć m.in. stypendium w wysokości 6 000 Euro.

Honorowy patronat nad polską edycją konkursu objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych.

Zgłoszenia można wysyłać do 1 listopada 2024 r.

Queen Silvia Nursing Award - to wyróżnienie przyznawane już od 12 lat w Skandynawii i od 9 lat w Polsce. Otrzymują je pielęgniarki i pielęgniarze, za szczególny pomysł - wkład w opiekę nad pacjentami cierpiącymi na demencję.

Co trzeba zrobić?

Zgłosić jeden lub kilka pomysłów na poprawę opieki nad pacjentami, ze szczególnym uwzględnieniem korzyści dla osób starszych i/ lub cierpiących na demencję.

Co można zyskać?

• Stypendium w wysokości 6 000 Euro
  • Dyplom od Jej Wysokości Królowej Szwecji Sylwii
  • Skrojone na miarę, możliwości zdobycia dodatkowej wiedzy
  • Międzynarodową wymianę doświadczeń
  • Uczestnictwo w Uroczystej Ceremonii Rozdania Nagród w Sztokholmie

O Nagrodę mogą ubiegać się osoby studiujące pielęgniarstwo oraz pielęgniarki i pielęgniarze czynni zawodowo.

Nagroda Pielęgniarska Królowej Sylwii jest wyrazem uznania dla kreatywnych i szukających rozwiązań talentów w dziedzinie pielęgniarstwa. Została ustanowiona w 2012 roku (w Szwecji) jako prezent urodzinowy dla Jej Królewskiej Mości Królowej Szwecji Sylwii, w podziękowaniu za jej wieloletnie wsparcie i zaangażowanie na rzecz pielęgniarek oraz jakości opieki nad osobami starszymi i cierpiącymi na demencję.

Drodzy studenci WUMed - zachęcamy Was do wzięcia udziału w tym prestiżowym konkursie! Więcej informacji znajdziecie na stronie www.queensilvianursingaward.com/pl