PAŹ
UWAGA, UWAGA stypendia do rozdania!

Tylko do 18 października 2024 roku trwa nabór wniosków w programie stypendialnym Marszałka Województwa Mazowieckiego dla studentów kształcących się na kierunkach medycznych w roku akademickim 2024/2025.

Program skierowany jest do studentek i studentów III roku studiów licencjackich na kierunkach pielęgniarstwo oraz ratownictwo medyczne.

Wysokość stypendium wynosi 2 000 złotych brutto miesięcznie, łącznie 18 000 złotych brutto rocznie. Będzie wypłacane przez 9 miesięcy - od października do czerwca danego roku akademickiego.

Aby otrzymać stypendium, studenci powinni:

• Wykazać się średnią ocen z egzaminów nie niższą niż 4,40 (za rok studiów poprzedzający rok zgłoszenia wniosku)
  • Zobowiązać się do podjęcia zatrudnienia, przez okres co najmniej 1 roku w wojewódzkim podmiocie leczniczym po zakończeniu kształcenia, jednak nie później niż w ciągu 3 miesięcy od uzyskania uprawnień do wykonywania zawodu medycznego.

Szczegóły dotyczące realizowanego programu stypendialnego, w tym kryteria naboru oraz zasady składania wniosków i przyznawania stypendiów znajdują się na stronie internetowej Samorządu Województwa Mazowieckiego www.mazovia.pl w zakładce Załatw sprawę > Zdrowie i polityka społeczna > Stypendia dla medyków.