CZE
Prorektor WUMed na medal!

Zaszczytne wyróżnienie dla prof. Joanny Jasinskiej, prorektor ds. dydaktycznych i rozwoju uczelni od Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” w Warszawie. Z okazji 125- lecia istnienia WSPRiTS wręczono okolicznościowe dyplomy i medale.

Od kilku lat studenci kierunku Ratownictwo medyczne oraz pielęgniarki i pielęgniarze, którzy przechodzą szkolenia specjalistyczne w dziedzinie Pielęgniarstwa Ratunkowego w Instytucie Kształcenia Podyplomowego Kadr Medycznych naszej uczelni, odbywają w Meditrans WSPRiTS praktyki zawodowe i staże specjalizacyjne. Współpraca jest bardzo profesjonalna, merytoryczna. Studenci podkreślają profesjonalizm pracowników Meditrans oraz ich życzliwość i chęć dzielenia się wiedzą – podkreśla prof. Jasińska.

Uroczystość miała charakter gali. Wzięli w niej udział przedstawiciele środowiska medycznego, akademickiego oraz władze samorządowe województwa mazowieckiego, w tym marszałek tego regionu – Adam Struzik.

Stacja „Meditrans” dysponuje 80 ambulansami. Rocznie udziela pomocy ponad 260 tysięcy razy, co stanowi 8 proc. wszystkich interwencji medycznych w Polsce.