Aktualności

14
LIP
2023
​Łzy wzruszenia i gratulacje!

W WUMed trwają egzaminy dyplomowe. Dla absolwentów to ważne zamknięcie kolejnego etapu ich edukacji,  a zarazem otwarcie nowych możliwości zawodowych. 

Egzaminy nie rzadko trwają do późnych godzin wieczornych. Towarzyszy im mnóstwo emocji. Od stresu, zdenerwowania po łzy szczęścia.
Dla nas, wykładowców, promotorów to czas wielkiej satysfakcji. Nasi studenci potwierdzają swoje profesjonalne przygotowanie i zaangażowanie do wykonywania zawodów medycznych.  - mówi prof. Joanna Jasińska, prorektor ds. dydaktyki i rozwoju Warszawskiej Uczelni Medycznej.

Jak co roku, atmosferą wyróżniają się egzaminy na kierunkach Pielęgniarstwo i Położnictwo. Studentki, których promotorem prac magisterskich był dr Paweł Witt, przygotowały nadzwyczajne podziękowanie dla swojego opiekuna - nadały mu tytuł - PROMOTORA ROKU 2023.

Wyjątkowe są zawsze także egzaminy praktyczne. Odbywają się w renomowanych ośrodkach ochrony zdrowia, a studenci oceniani są przez m.in. pielęgniarki oddziałowe i dyrektorów ds. pielęgniarstwa. W tym roku takie egzaminy odbyły się: w Oddziale Pediatrii w Szpitalu Dziecięcy im. prof. dr. med. J. Bogdanowicza Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej ul. Niekłańska, w Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpital Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie, w Oddziale Chorób Wewnętrznych warszawskiego szpitala Czerniakowskiego.

Studenci bardzo przeżywali sprawdzian ich umiejętności w warunkach szpitala, przed tak wybitnymi w swoich dziedzinach specjalistami - praktykami. Egzaminy zakończyły się pozytywnie, nie obyło się bez wzruszeń. Absolwenci kierunku Pielęgniarstwo, jak przystało na prawdziwych medyków, szczególne podziękowania za możliwość uczenia się praktyki zawodu, skierowali do pacjentów i personelu szpitali. - dodaje prof. Jasińska.

Swoje dyplomy obroniły także studentki studiów licencjackich pomostowych na kierunkach Pielęgniarstwo oraz Położnictwo.

Obrony prac dyplomowych potrwają do 18 lipca. A już 22 lipca, w sobotę odbędzie się wyjątkowa uroczystość czepkowania pielęgniarek i położnych. Szczegóły wydarzenia już wkrótcelaugh

IKPMED

Instytut Kształcenia Podyplomowego
Kadr Medycznych
Ul. Bobrowiecka 9, 00-728 Warszawa

T: 22 559 22 02
E: sekretariat@ikpmed.wumed.edu.pl

Copyright © 2020 - WUMed