Aktualności

16
LIS
2023
​Sztuczna inteligencja w pielęgniarstwie i położnictwie. Tak, to możliwe!

Miło nam poinformować, że studentki kierunku Położnictwo naszej uczelni, zaangażowane w prace koła naukowego kierunków Położnictwo i Pielęgniarstwo wzięły udział w II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo – Szkoleniowej „PIELĘGNIARSTWO XXI WIEKU – sukcesy i wyzwania” organizowanej przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie.

Julia Martynek i Gracja Kantar, we współpracy naukowej z prof. dr hab. Joanną Jasińską – prorektor ds. dydaktycznych i rozwoju WUMed oraz dr Krystyną Seligą i dr Agnieszką Nowacką - opracowały artykuł naukowy oraz e-poster pt.: „Sztuczna inteligencja w pielęgniarstwie i położnictwie”.

Celem wystąpienia było przedstawienie możliwości zastosowania sztucznej inteligencji w medycynie, w szczególności w nowoczesnym położnictwie. Prelegentki przywołały projekt sfinansowany przez Radę Naukową Politechniki Warszawskiej. Ideą inicjatywy jest opracowanie sztucznych sieci neuronowych, które na podstawie filmów ultrasonograficznych oraz pomiarów biometrycznych płodu będą oceniać ryzyko przedwczesnych porodów. Umożliwi to zapobieganie części z nich oraz przygotowanie odpowiedniej opieki okołoporodowej, zmniejszając liczbę zgonów noworodków.

Dziewczyny zaprezentowały się znakomicie! Gratulujemylaugh

Dziękujemy dr. inż. Pawłowi Wrzoskowi za pomoc w przygotowaniu prezentacjilaugh

IKPMED

Instytut Kształcenia Podyplomowego
Kadr Medycznych
Ul. Bobrowiecka 9, 00-728 Warszawa

T: 22 559 22 02
E: sekretariat@ikpmed.wumed.edu.pl

Copyright © 2020 - WUMed