LUT
​Wirtualna rzeczywistość pomocna w dydaktyce medycznej

Wykładowcy kierunków medycznych Warszawskiej Uczelni Medycznej, wzięli udział w kolejnym szkoleniu z zastosowania w nauczaniu wirtualnej rzeczywistości (VR). Tym razem prezentacja dotyczyła anatomii.

Zastosowanie wirtualnej rzeczywistości w nauce anatomii otwiera nowe perspektywy edukacyjne dla studentów naszej uczelni. Daje ono możliwość nauki na poziomie światowym. Dzięki temu narzędziu, nauka anatomii będzie znacznie łatwiejsza i bardziej efektywna – mówi prof. Joanna Jasińska, prorektor ds. dydaktycznych i rozwoju WUMed.

Okulary VR wraz z dedykowanym oprogramowaniem i bazą trójwymiarowych bibliotek ludzkich narządów dają szansę studentom pielęgniarstwa, położnictwa, ratownictwa medycznego, fizjoterapii, kosmetologii i dietetyki, poznanie trójwymiarowej anatomii człowieka. Dzięki VR możliwe jest przeniesienie się w głąb ludzkiego ciała oraz interaktywne poznanie różnych struktur anatomicznych ciała ludzkiego, które widzimy w trójwymiarowym obrazie. Studenci mogą analizować wirtualne modele narządów, obracać je, oglądać pod różnym kątem oraz swobodnie analizować ich przekrój.

System VR Anatomia będzie narzędziem dydaktycznym wspomagającym wykładowców przedmiotu anatomia (ćwiczenia) na wszystkich kierunkach medycznych WUMed.

Może również być zastosowany do egzaminowania studentów.

To jest wyższy etap dydaktyki. Niewątpliwe to narzędzie edukacyjne ułatwi naukę anatomii. Dydaktyka musi być atrakcyjna i nadążać za współczesnością – dodaje prof. Jasińska.

Szkolenie otworzył JM Rektor WUMed, prof. Waldemar Dębski.

​Wirtualna rzeczywistość pomocna w dydaktyce medycznej fot. 1 ​Wirtualna rzeczywistość pomocna w dydaktyce medycznej fot. 2 ​Wirtualna rzeczywistość pomocna w dydaktyce medycznej fot. 3 ​Wirtualna rzeczywistość pomocna w dydaktyce medycznej fot. 4 ​Wirtualna rzeczywistość pomocna w dydaktyce medycznej fot. 5 ​Wirtualna rzeczywistość pomocna w dydaktyce medycznej fot. 6 ​Wirtualna rzeczywistość pomocna w dydaktyce medycznej fot. 7 ​Wirtualna rzeczywistość pomocna w dydaktyce medycznej fot. 8 ​Wirtualna rzeczywistość pomocna w dydaktyce medycznej fot. 9 ​Wirtualna rzeczywistość pomocna w dydaktyce medycznej fot. 10 ​Wirtualna rzeczywistość pomocna w dydaktyce medycznej fot. 11 ​Wirtualna rzeczywistość pomocna w dydaktyce medycznej fot. 12 ​Wirtualna rzeczywistość pomocna w dydaktyce medycznej fot. 13 ​Wirtualna rzeczywistość pomocna w dydaktyce medycznej fot. 14 ​Wirtualna rzeczywistość pomocna w dydaktyce medycznej fot. 15 ​Wirtualna rzeczywistość pomocna w dydaktyce medycznej fot. 16 ​Wirtualna rzeczywistość pomocna w dydaktyce medycznej fot. 17 ​Wirtualna rzeczywistość pomocna w dydaktyce medycznej fot. 18 ​Wirtualna rzeczywistość pomocna w dydaktyce medycznej fot. 19 ​Wirtualna rzeczywistość pomocna w dydaktyce medycznej fot. 20